


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 2.2 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 11 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 10 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.2 V |
| On-State Current | 1 A |
Stock: 970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53347
Ext.Price$0.53347
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53347 | $0.53347 |
| 10 | $0.41136 | $4.11360 |
| 25 | $0.36828 | $9.20700 |
| 50 | $0.32971 | $16.48550 |
| 100 | $0.29517 | $29.51700 |
| 300 | $0.27968 | $83.90400 |
| 500 | $0.26500 | $132.50000 |
| 1000 | $0.24696 | $246.96000 |
